Nagroda dla Teresy Frączkiewicz-Kirkov
2017-06-07

Do tegorocznej edycji konkursu kompozytorskiego, odbywającego się w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Chórów Legnica Cantat, zgłoszono 25 partytur. Jury pod przewodnictwem prof. Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil I nagrodą uhonorowało Teresę Frączkiewicz-Kirkov za Psalm 150 na chór mieszany, marimbę, kotły i dzwony. Utwór został prawykonany 27 maja 2017 przez Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego oraz przez Leszka Lorenta i Rafała Kozyrę (instrumenty perkusyjne) podczas koncertu finałowego.
 
Laureatami konkursu są również Michał Sołtysik za utwór Usque aad finem (II nagroda), Piotr Beciński za Modlitwę do Bogarodzicy (III nagroda) oraz Ewa Zuchowicz za utwór Łąka i Grzegorz Miśkiewicz za utwór Do Świętego Józefa (wyróżnienia ex aequo).
 
Warto nadmienić, że Teresa Frączkiewicz-Kirkov w roku ubiegłym zdobyła w Legnicy II nagrodę za Stabat Mater.
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Niebawem nakładem Wydawnictwa Euterpe ukażą się Szkice charakterystyczne Teresy Frączkiewicz-Kirkov - 10 miniatur na klawesyn lub fortepian, które można traktować jako cykl lub też dowolnie zestawiać na zasadzie podobieństwa lub kontrastu. Pierwsze szkice powstały w roku 2009 i wykonane zostały podczas spotkania z Elżbietą Chojnacką przez uczennice klasy klawesynu Marty Pisarskiej w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie.

lista archiwum wiadomości

Etiudy Tatiany Stachak w Trinity College

youtube facebook
© by Publishing House Euterpe
created by INTERSUM