Gitara Viva
2010-05-20

W dniach 16-19 maja odbyła się w Kielcach druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego "Gitara Viva". Wydarzenie to od początku swego istnienia cieszy się dużą popularnością, nie tylko w świecie muzyki gitarowej.
  
W tym roku w ramach Festiwalu wystąpiło wielu wybitnych muzyków. Można było posłuchać m.in. trio w składzie: Michał Nagy (gitara), Arkadiusz Krupa (obój) oraz Robert Kabara (skrzypce), wystąpiła jedyna w Polsce śpiewaczka flamenco, Magda Navarrete, zaprezentowali się również obiecujący instrumentaliści młodego pokolenia: Tomasz Grzybowski, Michał Bąk i Grzegorz Mańkowski.
   
W części konkursowej wykonywane były utwory klasyków gitary jak Fernando Sor, Jorge Cardoso, Francisco Tarrega czy Leo Brouwer. Wielu gitarzystów zdecydowało się także na wybór kompozycji naszych autorów: Tatiany Stachak, Marka Pasiecznego oraz Mirosława Drożdżowskiego. Największą popularnością cieszyły się utwory Tatiany Stachak, która jako doświadczony pedagog, kompozytorka i gitarzystka zasiadała w jury oceniającym umiejętności młodych gitarzystów.

lista archiwum wiadomości

Etiudy Tatiany Stachak w Trinity College

youtube facebook
© by Publishing House Euterpe
created by INTERSUM