Wywiad z autorkami "Naszej muzyki"
2010-10-22

W październikowym numerze czasopisma Twoja Muza (5/2010) ukazał się wywiad z autorkami bestsellerowych podręczników Wydawnictwa Euterpe Nasza muzyka: Lidią Florek, Tatianą Stachak oraz Iloną Tomera-Chmiel.
  
Autorki opowiedziały m.in. o procesie powstawania podręczników, doborze materiału muzycznego i pracy z dziećmi. Nie zabrakło także kilku anegdot.
 
Wysoka jakość wydawnicza, bogata szata graficzna z ilustracjami Małgorzaty Flis, ale przede wszystkim wartość dydaktyczna osiągnięta dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych autorek sprawia, iż podręczniki Nasza muzyka cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród pedagogów jak i uczniów. Ilona Tomera-Chmiel w wywiadzie mówi:
 
"Jest wiele miłych sytuacji. Na przykład tuż po rozpoczęciu roku szkolnego dzieci przychodzą na lekcje z nowymi podręcznikami, patrzymy, a one mają w nich już rozwiązane wszystkie krzyżówki i rebusy. Cieszy nas to, bo widzimy, że z chęcią, bez przymusu wertują książki, że złapały muzycznego bakcyla i są naprawdę zainteresowane przedmiotem". Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu, jednocześnie życząc miłej lektury.

lista archiwum wiadomości

Etiudy Tatiany Stachak w Trinity College

youtube facebook
© by Publishing House Euterpe
created by INTERSUM