Warsztaty i lekcje pokazowe naszych autorów
2010-02-02

Publikacje dydaktyczne wydawnictwa Euterpe cieszą się coraz większą popularnością wśród pedagogów i uczniów. Warto podkreślić, że w ostatnich miesiącach dwa kolejne tytuły – Obrazki wyczarowane dźwiękami na fortepian Andrzeja Cwojdzińskiego oraz Gitara Extra Klasa Tatiany Stachak zostały wpisane na listę publikacji zalecanych do użytku szkolnego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sukces naszych publikacji idzie w parze z licznymi zaproszeniami ich autorów do szkół muzycznych oraz na kursy, festiwale muzyczne, gdzie prowadzą oni warsztaty z uczniami, a także konsultacje dla nauczycieli. Dnia 7 grudnia 2009 w szkole Muzycznej w Zamościu Tatiana Stachak – autorka bestsellerowych podręczników na gitarę – poprowadziła zajęcia z uczniami tej szkoły. 22 stycznia 2010 w Krośnie odbyły się warsztaty gitarowe Tatiany Stachak oraz lekcje pokazowe kształcenia słuchu i rytmiki prowadzone przez Ilonę Tomera-Chmiel oraz Lidię Florek – autorki serii podręczników Nasza muzyka.

Podczas tegorocznej edycji Zimowego Festiwalu Gitarowego w Dusznikach Zdroju Tatiana Stachak wspólnie z innymi polskimi pedagogami i gitarzystami poprowadzi zajęcia z początkującymi oraz średnio-zaawansowani gitarzystami z województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i lubelskiego. Festiwal, którego głównym organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Dusznikach Zdroju rozpocznie się 4 lutego, a jego finał będzie miał miejsce 7-go lutego w Dworku Chopina. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników gitary.

Szczegółowe informacje o festiwalu


lista archiwum wiadomości

Etiudy Tatiany Stachak w Trinity College

youtube facebook
© by Publishing House Euterpe
created by INTERSUM