O podręczniku

Z Muzyczną pracownią słuch muzyczny uczniów można rozwijać efektywnie i bez stresu...

Przyjazna formuła Muzycznej pracowni korzystnie wpływa na przebieg procesu dydaktycznego, a różnorodność materiału podnosi atrakcyjność zajęć. Łagodna gradacja trudności i duża ilość ćwiczeń umożliwiają opanowanie wiedzy nie tylko najzdolniejszym uczniom, ale i mniej utalentowanym. Przejrzysta szata graficzna ma nie tylko walory estetyczne. Poszczególne rozdziały książki utrzymane są w odrębnej kolorystyce, najważniejsze wiadomości wyeksponowane są w ramkach, za pomocą barwnych apli i zróżnicowanych czcionek, co pomaga uwypuklić wybrane treści, ułatwia orientację w książce i szybkie odnajdowanie definicji oraz ćwiczeń.

SZCZEGÓŁY:
format: 230 mm x 295 mm
ilość stron:

  • część 1: 140
  • część 2: 148
kolorowe wnętrze: tak
opracowanie graficzne: Małgorzata Flis
ISBN:
  • część 1: 978-83-88867-24-8
  • część 2: 978-83-88867-27-9

2 w 1


Muzyczna pracownia to połączenie podręcznika z zeszytem ćwiczeń, co znacznie podnosi komfort pracy.


Otwarta forma


Muzyczna pracownia ma formę otwartą. Kolejność tematów ustala nauczyciel i dostosowuje tempo pracy do potrzeb uczniów. Treści z poszczególnych działów przenikają się i dopełniają, a ilość możliwych scenariuszy lekcyjnych jest nieograniczona.


Teoria i praktyka


Teoria i praktyka w Muzycznej pracowni idą w parze od pierwszych lekcji. Tematy prezentowane są w ścisłym powiązaniu z literaturą muzyczną, a poszczególne elementy harmonijnie łączą się ze sobą.

  • Tatiana Stachak - autorka publikacji

    Głównym celem nauczania kształcenia słuchu w szkole muzycznej I stopnia jest rozwijanie poczucia tonalnego, a więc umiejętności czystego śpiewania, prawidłowego interpretowania oraz sprawnego zapisywania melodii ze słuchu. To również priorytetowe założenie „Muzycznej pracowni”.

    Tatiana Stachak - autorka publikacji