LASKO, Agnieszka (*1982)

Agnieszka Lasko rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku siedmiu lat w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. A. Malawskiego w Przemyślu w klasie pani Urszuli Hop. Jest absolwentką fortepianu Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie profesora Cezarego Saneckiego. 

   

Specjalizując się w nauczaniu gry na fortepianie najmłodszych, swoje wykłady prezentowała m.in.: na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Artystycznej Partnerstwo w muzyce organizowanej przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 10th i 11th World Piano Conference (Serbia, 2019), gdzie prowadziła również Special WPC Masterclass oraz na Hands-On Research Symposium – from artistic practice to artistic research – Universidade de Aveiro (Portugalia 2019). W 2020 r. na zaproszenie Kansas Music Teachers Association wygłosiła wykład na wirtualnej konferencji stanowej (Manhattan, Kansas).

  

Agnieszka Lasko jest współzałożycielką, dyrektorem zarządzającym oraz jurorem International Piano Competition MusicAlive organizowanym przez World Piano Teachers Association Poland oraz Instytut Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Brała również udział w pracach jury na International Competition Classical Music Art in Veles, Macedonia. Na co dzień prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. Aleksandra Tansmana w Łodzi.
 

Agnieszka Lasko jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS .

publikacje autora w sprzedaży
lista autorów
Etiudy Tatiany Stachak w Trinity College

youtube facebook
© by Publishing House Euterpe
created by INTERSUM